Sıkça Sorulan Sorular

Solar İken Dirilttiğim...

Kendi Markamı
Nasıl Büyütürüm?
Keyifli Bir Yolculuk!

Markanızı ellerinizle büyütmek hakikaten keyifli bir deneyimdir. İyi bir sosyal medya ajansıyla çalışacak bütçeye sahip değilseniz -ki bu çok normaldir- bu yolculuğa marka sahibi olarak, markanızı en iyi şekilde anlayabilecek kişi olarak çıkmak çok iyi bir seçenektir. Teori ve pratiği birleştirdiğimiz bu uzun ve keyifli yolculukta markanızla çiçek gibi yürümenizi arzularız. Aklınıza takılabilecek birkaç soruyu cevapladık aşağıda. Dahası da olabilir tabii.

Bu eğitimden kimler faydalanabilir?

Küçük işletme sahipleri, girişimciler, personel eğitimi için kurumlar ve hatta sosyal medya uzmanı olmak isteyenler için uygun ve kapsamlı bir eğitimdir. Ayırabileceğiniz bütçe ve zaman için farklı paketler de hazırladık. Sıfırdan başlayayım, diyorsanız 12,5 saatlik paketi öneririz. 

Eğitimle ilgili aklımıza takılan soruları nasıl iletebiliriz?

Yukarıdaki butondan mail atabilir ya da chatten bize yazabilirsiniz.

Eğitimi almak için hangi ülkede yaşadığımın bir önemi var mı?

Her ülkeden katılabilirsiniz 🙂

Eğitimde uygulamalı bölümler var mı yoksa teorik bir eğitim mi alacağım?

Teoriye fazlaca değinsek de; birçok bölümde uygulama mevcuttur. Tasarım, metin yazarlığı, içerik oluşturma, araştırma yöntemleri, reklam gibi alanlarda pratiklerle destekledik eğitimi. İzlerken markanıza eş zamanlı uyarlamanız önerimizdir. Tüm pratikleri ertelemeden yapmak kesinlikle iyi bir seçenek olacak, eğitimden en iyi şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır.

Kendi işletmeme sahip değilim. Bu eğitim yine de işime yarar mı?

Amacınıza göre değişmekle birlikte; sektöre sosyal medya uzmanı olarak giriş yapmak isterseniz veya bir işletmede bu alanda çalışıyorsanız güzel bir yol gösterici olacaktır. 

Ödemede taksit seçeneği var mı?

Elbette! Vade farksız taksit seçeneklerimiz vardır.

Bir ticaret sayfasına sahibim. Tüm eğitimi almamı mı önerirsiniz yoksa önerdiğiniz paketler var mı?

Paketleri ayırma sebebimiz eksik olduğunuz konulara özel olarak odaklanmanız içindir. Görsel, içerik bulma ve reklam konularında sorun yaşamıyor fakat metin konusunda zorlanıyorsanız ‘Metin Yazarlığı’ paketini almanızı öneririz. Yine de bu eğitim bir bütün olarak tasarlanmıştır. Spesifik olarak zorlandığınız birkaç konu varsa kapsamlı paketi almak, kafanızdaki soru işaretlerini daha etkili şekilde çözüme götürecektir.

Sosyal medya, pazarlama ve reklamcılık sektörü çalışanları/öğrencileri için hangi paketleri önerirsiniz?

Spesifik olarak kendinizi eksik bulduğunuz konular yoksa, kapsamlı paket iyi bir seçenektir. Yoğun bilgi akışının olduğu bu sektörde bilgileri hikayeleştirmeye ve nedensellik ilişkisini güçlü kurmaya çalışarak müfredatı hazırladık. Tüm konulara ortak pencereden hakim olmak için bu paketi öneririz.

Eğitimleri sırayla izlemem şart mı?

Heyecanlanıp hemen izlemek istediğiniz bölüm olursa atlayabilirsiniz 🙂 Fakat başa dönüp kurgulanmış sırayla izlemeniz çok daha etkili olacaktır. Müfredat, birbiriyle bağlantılı olacak şekilde hazırlanmıştır ve bu akış, bilgiyi içselleştirmenizi kolaylaştıracaktır.

Eğitim, markamın bütün ihtiyacını karşılar mı yoksa yine de bir sosyal medya ajansıyla çalışmam gerekir mi?

Markanızın sosyal medya iletişimini tamamen üstlenecekseniz; bu eğitim -elbette sizin özveriniz çok önemlidir- yeterli olacaktır. Tüm konular için notlar alarak ilerler, pratikleri markanıza uyarlayarak bir sonraki bölüme geçerseniz markanızı çiçek gibi büyütebilirsiniz 🙂 Bir sosyal medya ajansıyla çalışmak isterseniz bu eğitim biraz kapsamlı olabilir. Yine de, kontrollü bir yönetim isterseniz; bu bilgileri edinmek, ajansla iyi bir iş birliği yapmak ve markanızı anlatmak adına size güzel bir yol gösterici olacaktır.

Eğitime destek olması adına edinmem gereken ek kaynaklar var mı?

İnternet, kağıt-kalem ve nöronlarınız yeterlidir 🙂 Eğitimde bazı kitaplardan bahsettik, onları edinebilirsiniz. 

Diğer sosyal medya eğitimlerinden farklı olarak ne öğreneceğim?

Eğitim müfredatının farklı disiplinler çerçevesinde oluşturulması en büyük farkıdır. Bizce, nedenleri bilmezsek yolumuzu doğru çizemeyiz. İşin felsefesini anlamak ve kendi markamıza bu felsefeyi bilerek uyarlamak çok önemli. Yalnızca metin yazarlığı, tasarım ya da reklam gibi somut alanlardan değil; marka, hikaye, içerik üretici psikolojisi gibi soyut alanlara da değindik. Bu soyut alanlar, bu sistemi anlamak ve rotamızı doğru çizmek için çok önemlidir. En büyük farklılık budur diyebiliriz. Anlamak ve anlamlandırmak üzerine bir yolculuk diyelim 🙂

Bu eğitim, sosyal medya pazarlamasını temelden öğretiyor mu yoksa bir temelimin olması gerekir mi?

Basit düzeyde bilgi yeterli olacaktır. Her şeyi temel tanımlamalardan başlayıp örneklerle ilerletmeye çalıştık. Bir sosyal medya kullanıcısıysanız konular anlaşılır olacaktır. Yine de, pek aşina değilseniz üstünden geçmeniz gereken yerler olabilir.

Eğitimi dilediğim zaman tekrar izleyebilir miyim?

Eğitimi 1 yıl içinde istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Marka Yolculuğunuzu Kendiniz Çizin

Teori ve Pratikle Pazarlama Bilimini Markanıza Uyarlayın